Newport: Podsumowanie pierwszego dnia zmagań

Pierwszy dzień rywalizacji w zawodach rangi ATP 250 w Newport nie opiewał w zbyt dużą liczbę spotkań. W ramach głównej drabinki zostały rozegrane zaledwie trzy spotkania i każde z nich zakończyło się w dwóch setach.

Jako pierwszy awans do 1/8 finału wywalczył Dudi Sela, który po jedynie 54 minutach gry pokonał Lukasa Lacko 6:3, 6:2.  Reprezentant Izraela w kolejnej rundzie zmierzy się z zeszłorocznym triumfatorem imprezy w Newport. Rajeev Ram w poniedziałek okazał się lepszy od swojego rodaka Mackenzie McDonalda i wygrał z nim 6:2, 6:3.

W innym wewnątrz amerykańskim pojedynku Donald Young pokonał młodszego od siebie Jareda Donaldsona – tenisista rozstawiony w Newport z numerem osiem odniósł wygraną 6:1, 6:2.

Wcześniej odbywały się także mecze ostatniej rundy eliminacji. Przepustkę do turnieju głównego wywalczyli Alex Kuznetsov, Frank Dancevic i Brian Baker.