Przegrana Jerzego Janowicza

Przeciwnikiem notowanego obecnie na 174. pozycji w rankingu ATP Jerzego Janowicza w pierwszej rundzie na Igrzyskach Olimpijskich był Gilles Muller. Panowie spotkali się na korcie po raz piąty i po raz trzeci mocniejszy okazał się reprezentant Luksemburga.

8 lat starszy Gilles początkowo prowadził z przełamaniem już 4/1, ale nasz zawodnik nie poddał się, wyrównał wynik na po 4, po czym w końcówce docisnął Mullera i to on po 47 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

Niestety druga odsłona wyglądała dużo słabiej w wykonaniu Jurka, który wygrał w niej tylko jednego gema i po niecałych 80 minut doszło do wyrównania na po 1 w setach. Decydującą partię po długiej walce zapisał na swoim koncie niestety także Muller. Gilles wygrał ponad dwugodzinną batalię w 3 setach 5/7, 6/1, 7/6 (10).

25-latek z Łodzi miał w tym spotkaniu do wykorzystania 2 piłki meczowe. Były to dla niego pierwsze Igrzyska Olimpijskie. Natomiast 33-latek o wejście do trzeciej rundy w Rio de Janeiro zagra z rozstawionym z numerem 5 Jo-Wilfriedem Tsongą.