IO: Łatwe wygrane Cilicia i Monfilsa

Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie rozgrywane w Rio de Janeiro opiewają w dużą liczbę niespodzianek czy przegrane rozstawionych tenisistów, ale akurat Gael Monfils i Marin Cilic w poniedziałek w świetnym stylu zameldowali się w 1/8 finału.

Reprezentant Francji na centralnym korcie kompleksu olimpijskiego mierzył się z reprezentantem gospodarzy, Rogerio Dutrą da Silvą. Na nic zdał się głośny doping Brazylijczyków dla swojego pupila. Monfils ani przez moment trwania tego meczu nie przejął inicjatywy i po 75 minutach gry, mógł się cieszyć z wygranej 6:2, 6:4.

Tenisistę orodzonego w Paryżu w walce o awans do ćwierćfinału czeka trudne zadanie – jego oponentem będzie rozstawiony w Rio de Janeiro z numerem dziewiątym Marin Cilic. Zawodnik pochodzący z Medjugorie w poniedziałkowym pojedynku z Mołdawianinem Radu Albotem pokazał się z bardzo dobrej strony i triumfował 6:3, 6:4.

Jak dotychczas Monfils i Cilic mierzyli się ze sobą tylko raz i miało to miejsce siedem lat temu w rodzinnym mieście Francuza. Wtedy w trzech setach lepszy okazał się reprezentant Chorwacji. Monfils już raz, osiem lat temu w Pekinie, grał w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich. Za to Cilic powalczy o swój życiowy sukces.