Igrzyska Olimpijskie: Makarova i Vesnina triumfowały w deblu

Pięć wygranych meczów i ani jednego przegranego seta – takim bilamnsem w  Igrzyskach Olimpijskich rozgrywanych w Rio de Janeiro mogą pochwalić się Ekaterina Makarova i Elena Vesnina. Reprezentantki Sbornej w niedzielnym finale pewnie pokonały Timeę Bacsinszky i Martinę Hingis 6:4, 6:4.

Rosjanki nie mogli sobie przygotować lepszej formy na brazylijskie zmagania – w meczu o złoty medal obie pary bardzo koncentrowały się na własnym podaniu i w premierowej odsłonie miało miejsce zaledwie jedno przełamanie. W siódmym, lacoste’owskim gemie, padło ono łupem Makarovej i Vesniny, które do 15 wygrały podanie rywalek. Kilka minut później reprezentantki Rosji triumfowały w tym secie.

Bacsinszky i Hingis miały swoje szansę w drugiej odsłonie, lecz w szóstym gemie nie wykorzystały dwóch break-pointów. Następnie przytrafił im się kryzys przy stanie 4:4 – Makarova i Vesnina uzyskały przełamanie, a chwilę później po wygraniu własnego podania, zostały mistrzyniami olimpijskiego w grze podwójnej kobiet.