Cincinnati: Monfils i Gasquet awansowali do drugiej rundy

Wtorek nie jest najłatwiejszym dniem dla organizatorów turnieju ATP w Cincinnati – ich głównym rywalem jest padający deszcz, który co jakiś czas daje o sobie znać.

W pierwszej fazie dnia udało się zakończyć kilka spotkań. Awans do drugiej rundy wywalczył Gael Monfils, który w zeszłym tygodniu grał w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Paryżanin zmagania w Cincinnati zaczął od pokonania Pablo Carreno-Busty 6:3, 6:4. Reprezentant Francji, który w Western & Southern Open jest rozstawiony z numerem dziewięć, o awans do trzeciej rundy powalczy w lepszym w starciu Marcosa Baghdatisa z Vaskiem Pospisilem.

W drugiej rundzie zameldował się także inny reprezentant ‚Trójkolorowych’. Richard Gasquet w wewnątrz francuskim pojedynku po trzech setach okazał się lepszy od Adriana Mannarino, z którym wygrał 7:6(2), 6:3, 1:6. Turniejowa ’13’ w następnym meczu zmierzy się z Kevnem Andersonem, z którym jak dotychczas ma pozytywny bilans starć bezpośrednich – pięć zwycięstw i dwie porażki.

W wtorek zwycięstwo odniósł także inny z rozstawionych zawodników, David Goffin. Belg oznaczony z numerem ’11’ potrzebował jednej godziny i 26 minut, aby wygrać z Nikolozem Basilashvilim 7:5, 6:3. Następnym oponentem Goffina w Cincinnati będzie będzie Australijczyk Bernard Tomic, który w pierwszej rundzie okazał się lepszy od Joao Sousy.

Steve Johnson po powrocie z Igrzysk Olimpijskich nadal utrzymuje bardzo dobrą dyspozycję – brązowy medalista w w grze podwójnej i ćwierćfinalista w singlu z Rio de Janeiro w pierwszej rundzie turnieju ATP w Cincinnati pokonał Argentyńczyka Federico Delbonisa 6:4, 7:5. 23. tenisista świata w drugiej rundzie trafił na doświadczonego Juliena Benneteau’a.

Swojego pierwszego rywala w zawodach Western & Southern Open poznał brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, Kei Nishikori. Będzie nim Mikhaił Youzhny, który spędził na korcie jedynie 73 minuty i pokonał Taylora Fritza 6:1, 6:3.

John Millman odniósł zwycięstwo  w swoim debiucie w imprezie ATP w Cincinnati. Reprezentant Australii po wyrównanym pojedynku wygrał z Malekiem Jazirim 6:4, 5:7, 6:3. Następnym oponentem 91. zawodnika świata będzie oznaczony z ‚ósemką’ Dominic Thiem.