Janowicz awansował do ćwierćfinału w Meerbusch

Jerzy Janowicz odniósł drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji turnieju ATP Challenger Tour w Meerbusch. Reprezentant Polski tym razem potrzebował trzech setów, aby pokonać Germaina Gigounona 6:1, 3:6, 6:3.

Łodzianin środowy pojedynek rozpoczął z grubej rury – błyskawicznie przełamał podanie rywala i następnie kontynuował dobrą grę, dzięki której premierową odsłonę wygrał ze stratą jednego gema. Później nie wszystko szło po myśli Janowicza. Gigounon ewidentnie złapał drugi oddech i w ósmym gemie wykorzystał słabszy moment rywala. Polak przegrał własne podanie do zera i musiał pożegnać się z myślami o wygraniu tego pojedynku w dwóch setach.

Janowicz na początku decydującej partii przetrzymał kryzys i obronil dwa break-pointy. Następnie to on był stroną dominującą, zdołał przełamać serwis Gigounona i po jednej godzinie i 58 minutach gry mógł się cieszyć z awansu do ćwierćfinału w Meerbusch.

Najwyżej notowany polski tenisista rankingu ATP o awans do półfinału w Meerbusch powalczy z objawieniem ostatnich tygodni w imprezach Challengerowych, Clementem Geensem. Belg w drugiej rundzie pokonał Stevena Dieza 7:6(4), 6:4.