Cincinnati: Cilic i Berdych powalczą ze sobą o ćwierćfinał

Jednym z najciekawszych spotkań trzeciej rundy Western & Southern Open będzie pojedynek Tomasa Berdycha z Marinem Ciliciem. Dodatkowego smaczku temu starciu dodaje fakt, iż obecnym szkoleniowcem Czecha jest Goran Ivanisević, którzy przez ostatnie lata zajmował się trenowaniem reprezentanta Chorwacji.

Zarówno Berdych, jak i Cilic w drugiej rundzie uporali się ze swoimi przeciwnikami w dwóch setach – turniejowa ‚szóstka’ pokonała Marcela Granollersa 6:3, 7:6(4). Tymczasem zawodnik pochodzący z Medjugorie potrzebował zaledwie 59 minut, aby wygrać z Fernando Verdasco 6:3, 6:1.

Czech i Chorwat zagrają ze sobą po raz 11. w historii. Jak dotychczas sześć razy lepszy był reprezentant Czech, a cztery razy sposób na zwycięstwo znajdował zawodnik oznaczony w Cincinnati z numerem ’12’.

Do 1/8 finału awansował także Gael Monfils, który mierzył się z Marcosem Baghdatisem – reprezentant Francji wygrał to spotkanie 7:5, 6:0 i o miejsce w ćwierćfinale Western & Southern miał się zmierzyć z Austriakiem, Dominiciem Thiemem. Tymczasem nieoczekiwanie pojawił się komunikat, który poinfrmował o wycofaniu się z turnieju paryżanina. Jako oficjalny powód podano kontuzję pleców.

Jeden z lepszych meczów w ostatnim czasie rozegrał Grigor Dimitrov, który po pasjonującym, trwającym dwie godziny i 35 minut boju, pokonał Feliciano Lopeza 5:7, 6:3, 7:6(6). W trzeciej rundzie Bułgara czeka trudne wyzwanie, gdyż po drugiej stronie siatki stanie turniejowa ‚dwójka’, Stan Wawrinka.

Nieoczekiwanie z turniejem rangi ATP Masters 1000 w Cincinnati pożegnał się David Goffin – wprawdzie reprezentant Belgii wygrał pierwszą partię pojedynku z Bernardem Tomiciem, to w późniejszej fazie meczu musiał uznać wyższość rywala z Antypodów, który ostatecznie triumfował 3:6, 7:5, 6:3. Tenisista z Sydney o miejsce w najlepszej ‚ósemce’ powalczy z brązowym medalistą z Rio de Janeiro, Keiem Nishikorim. Tomic wcale nie jest w tym meczu na straconej pozycji, gdyż w tym roku już raz pokonał reprezentanta Japonii.