Cincinnati: Gavrilova wyeliminowała Svitolinę!

Reprezentantka Australii miała swój wyśmienity dzień i bez żadnych problemów ograła wyżej notowaną rywalkę. Svitolina po Igrzyskach Olimpijskich nie przypominała nawet w 50% tej tenisistki, która ograła Serenę Williams. Dużo własnych błędów, słabe podanie i przede wszystkim mnóstwo negatywnych emocji na korcie, które nie pomogły jej w przezwyciężeniu słabości. W premierowym secie Ukrainka mogła przegrać nawet bez zdobyczy gemowej! Trzy szybkie przełamania na korzyść Gavrilovej ustawiły partię, którą po 35. minutach zakończyła wynikiem 6:2.

W następnej części pojedynku Svitolina nieznacznie poprawiła swoją grę. Mimo to ponownie została dwukrotnie przełamana i bez większej walki „oddała” mecz. 47-tenisistka świata po raz kolejny w tym sezonie mogła się cieszyć ze zwycięstwa nad Eliną. Wcześniej dokonała tego w Madrycie wygrywając 6:2 7:6 oraz podczas Pucharu Hopmana 6:4 7:6. W III rundzie Western & Southern Open Gavrilova zmierzy się z Simoną Halep.