Gasquet poza Western & Southern Open

W drugiej rundzie Western & Southern Open (łączna pula nagród $5,004,505) rozstawiony z numerem 13 Richard Gasquet uległ po godzinie i 20 minutach notowanemu obecnie na 24. lokacie w rankingu ATP Kevinowi Andersonowi w 2 setach 2/6, 4/6.

Było to ósme starcie tych zawodników i trzecia wygrana reprezentanta Afryki Południowej nad Francuzem, który za udział w tych prestiżowych rozgrywkach otrzyma 45 punktów i $28,675.

Najlepszym wynikiem Richarda z tutejszych kortów był ćwierćfinał osiągnięty w ubiegłym roku. Tymczasem rozstawiony z numerem 1 Andy Murray będzie przeciwnikiem Kevina w walce o ćwierćfinał imprezy.

Bukmacherzy typują, że spotkanie padnie łupem Brytyjczyka. Kurs na Andy’ego na Sportingbecie wynosi tylko 1,142, a na Andersona 5,00. Konfrontacja zaplanowana jest na 19.08 na godzinę 1:00 czasu polskiego.