Kerber po raz drugi w karierze w ćwierćfinale w Cincinnati

Angelique Kerber była zdecydowaną faworytką pojedynku z Barborą Strycovą – wprawdzie reprezentantka Niemiec w dwóch setach triumfowała 7:6(5), 6:4, ale tenisistka z Czech bardzo wysoko postawiła poprzeczkę w meczu trzeciej rundy Western & Southern Open.

Wiceliderka rankingu WTA i srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro do walki przystąpiła z rządzą rewanżu za tegoroczną porażkę ze Strycovą. Czeszka na kortach ziemnych w Madrycie gładko pokonała faworyzowaną rywalkę.

Czwartkowy mecz dobrze zaczął się właśnie dla niej – 20. rakieta świata w inauguracyjnym secie dwa razy wychodziła na prowadzenie z przełamaniem, ale za każdym razem natychmiast je traciła. Koniec konców doszło do tie-breaka, w którym Kerber od samego początku przejęła inicjatyw, a za sprawą trzeciej piłki setowej, zamknęła tę partię.

Drugi set przebiegał pod dyktando Kerber, ktora po raz pierwszy na prowadzenie wyszła w siódmym gemie, kiedy to wygrała podanie Strycovej. Reprezentantka Czech błyskawicznie odrobiła straty, ale przy najbliższej okazji ponownie przegrała swój serwis. Następnie Kerber pewnie przypieczętowała swoje zwycięstwo w tym meczu.

Kerber w ostatnich trzech występach w Cincinnati raz odpadła w pierwszej rundzie, a dwa razy zmagania kończyła na trzeciej rundzie. Tym razem udalo jej się przebrnąć ten etap i o miejsce w półfinale powalczy z Carlą Suarez-Navarro.