Nadal zrewanżował się Cuevasowi za tegoroczną porażkę

Rafael Nadal po udanych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, w których zdobył złoto w grze podwójnej, a w singlu zajął czwarte miejsce, zameldował się w stanie Ohio, gdzie rywalizuje o triumf w Western & Southern Open. Reprezentant Hiszpanii w 1/16 finału pokonał Pablo Cuevasa 6:1, 7:6(4) i tym samym zrewanżował mu się z porażkę z pierwszej fazy tego sezonu.

Cuevas nie najlepiej wszedł w to spotkanie i wykorzystał to tenisista rozstawiony w Cincinnati z numerem trzy – Nadal od stanu 1:1 wygrał pięć gemów z rzędu, co oznaczało również jego wyjście na prowadzenie w setach. Urugwajczyk w kolejnej partii złapał drugi oddech i rywalizował z Hiszpanem, jak równy z równym. Koniec końców doszło do rozgrywki tie-breakowej, w której Nadal od samego początku dominował. To pozwoliło mu po jednej godzinie i 31 minutach cieszyć się z awansu do trzeciej rundy.

Nadal dzięki zwycięstwu odniesionego nad Cuevasem powtórzył w Cincinnati wynik z zeszłego roku, kiedy to odpadł w trzeciej rundzie. Tym razem o ćwierćfinał powalczy z Borną Coriciem.