Radwańska rozgromiła Petkovic w drugiej rundzie

Agnieszka Radwańska nie mogła wymarzyć sobie lepszego wejścia w turniej Western & Southern Open, a zarazem rehabilitacji za kiepski występ w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Krakowianka w drugiej rundzie zawodów rozgrywanych w stanie Ohio nie dała żadnych szans Andrei Petkovic i wygrała z nią 6:0, 6:1.

Reprezentantka Polski nocne spotkanie zaczęła od przełamania, które było dopiero początkiem ‚koncertu’ w jej wykonaniu – Petković nie była w stanie przeciwstawić się bezbłędnej rywalce i po 26 minut przegrała premierową odsłonę, a także nadal pozostawała bez wygranego seta.

Radwańska była bardzo blisko wygrania tego pojedynku to zero, jednak przy stanie 6:0, 5:0 straciła swoje podane i Niemka jak się później okazało, wygrała honorowego gema, gdyż chwilę później nie zdołała po raz pierwszy w tym spotkaniu triumfować przy własnym serwisie.

Rywalizacja pomiędzy Radwańską a Petkovic zakończyła się po 57 minutach – w tym czasie najwyżej notowana polska tenisistka zaserwowała dwa asy i zanotowała 12 kończących uderzeń (przy 10 niewymuszonych błędach).

Kolejny mecz z udziałem Radwańskiej został zaplanowany na czwartek o godzinie 02:30 czasu polskiego. Przeciwniczką krakowianki w trzeciej rundzie Western & Southern Open będzie Brytyjka, Johanna Konta. Obie zawodniczki jeszcze nigdy nie zagrały ze sobą oficjalnego spotkania.