Cincinnati: Trzy stracone gemy Halep, Muguruza także w najlepszej ‚ósemce’

Simona Halep stanie na drodze Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale turnieju Western & Southern Open. Trzecia rakieta rankingu WTA nie dała żadnych szans Darii Gavrilovej, którą pokonała 6:1, 6:2.

Reprezentantka Rumunii wygrała pierwsze pięć gemów tego spotkania i losy tej partii były praktycznie rozstrzygnięte. Gavrilovą uratować mógł tylko pewnego rodzaju cud, ale wszystko na co było ją stać to honorowy gem. Drugi set prawie wcale nie różnił się od tego poprzedniego. Nadal to Halep dominowała na korcie i po 54 minutach rywalizacji mogła wznieść ręce w geście końcowego triumfu.

Z bardzo dobrej strony w meczu trzeciej rundy zaprezentowała się Garbine Muguruza, która w dwóch setach rozprawiła się z Anastasią Pavlyuchenkovą, wygrywając 7:5, 6:1. Hiszpanka w pierwszej partii była stroną dominującą, jednak przez proste błędy nie potrafiła tego potwierdzić. Ostatecznie, po wyrównanej końcówce, zapisała tę odsłonę na swoje konto. Kolejne minuty tego spotkania przyniosły świetną grę tenisistki rozstawionej z ‚czwórką’, która w drugim secie straciła zaledwie jednego gema.

Kolejną przeciwnczką Muguruzy będzie największe zaskoczenie tego turnieju, Timea Babos. Reprezentantka Węgier, aby zagrać w turnieju głównym w Cincinnati musiała się przebijać przez eliminację, a w czwartek za sprawą zwycięstwa nad Dominiką Cibulkovą 4:6, 6:3, 6:1 awansowała do 1/4 finału. Dla 41. zawodniczki rankingu WTA, to jeden z największych sukcesów w karierze.

Pierwszy w karierze ćwierćfinał w turnieju Western & Southern Open zaliczyła Karolina Pliskova – zawodniczka, która w stanie Ohio jest rozstawiona z numerem ’15’, w 1/8 finału pokonała Japonkę Misaki Doi 7:5, 6:3. Czeszka zrewanżowała się Doi za meczu drugiej rudy tegorocznego Wimbledonu, kiedy to górą była zawodniczka z kraju Kwitnącej Wiśni.

Pliskovą w 1/4 finału czeka trudne zadanie, gdyż na przeciwko niej stanie Svetlana Kuznetsova, która pomimo 31 lat na karku, nadal utrzymuje świetną dyspozycję. 10. zawodnczka świata w czwartkowym meczu w trzech setach uporała się z Timeą Bacsinszky. Reprezentantka Rosji po dwóch godzinach i 17 minutach gry osiągnęła zwycięstwo 6:2, 3:6, 6:2.

Do dobrej formy wraca Carla Suarez-Navarro, która w trzeciej rundzie imprezy Western & Southern Open pokonała Robertę Vinci 6:1, 7:5. Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego po raz pierwszy od dwóch miesięcy zameldowała się w ćwierćfinale – o awans do 1/2 finału będzie niezwykle ciężko, gdyż jej kolejną oponentką będzie Angelique Kerber.