New Haven: Podsumowanie 1. dnia rywalizacji

Niespodziewanie Amerykanka pokonała wyżej notowaną Kristinę Mladenovic. Francuzka przegrała 0:2 (1:6 1:6) z 55-tenisistką świata! Raczej nikt nie spodziewał się, że Rogers wygra, a co dopiero w takim stosunku. Zawodniczka dostała dziką kartę i jak na razie odwdzięczyła się organizatorom za zaufanie. Tak dobrego meczu Shelby nie miała od Roland Garros. W następnej rundzie zmierzy się z Timeą Bacsinszky lub Johanną Larsson.

W kolejnych meczach nie było już takich niespodzianek, ale nie zabrakło emocji. Svitolina po trzech setach i ponad dwóch godzinach gry pokonała Darię Kasatkinę. Rosjanka dzielnie stawiała opór turniejowej „dziesiątce”, jednak ostatecznie musiała uznać jej wyższość. Po premierowej partii prowadziła reprezentantka Ukrainy, później doszło do wyrównania, ale w rozstrzygającej odsłonie Elina nie dała najmniejszych szans swojej rywalce. Wygrała nie oddając gema i w II rundzie turnieju w New Haven zagra z Evgeniyą Rodiną lub Marią Sakkari.

Swoje zwycięstwo w niedzielę odniosła także Makarova. Druga z reprezentantek Rosji w dwóch setach (5:7 2:6) wygrała z Sarą Errani. Wydawało się, że włoska tenisistka po bardzo nieudanej pierwszej części sezonu wraca na właściwe tory, jednak pojedynek z Ekateriną pokazał, że do tego jeszcze daleka droga. 29-rakieta świata w otwierającym secie prowadziła 5:1, ale ostatecznie przegrała sześć gemów z rzędu i musiała pogodzić się z porażką. Taki przebieg sytuacji odbił się także na kolejnej odsłonie! Włoszka straciła zapał do gry i to Makarova zagra dalej. W II rundzie jej przeciwniczką będzie Anastasija Sevastova lub Nicole Gibbs.