Jans i Wozniacki blisko sprawienia niespodzianki

Klaudia Jans i Caroline Wozniacki były spisane na straty w pojedynku pierwszej rundy przeciwko Timei Babos i Yaroslavie Shvedovej. Polka i Dunka jednak zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, ale ostatecznie minimalnie przegrały 6:3, 4:6, 8-10.

Po dwóch rozegranych setach na tablicy wyników widniało 1-1 w setach, co oznaczało, że o losach tego meczu zadecyduje supertie-break. Ten świetnie zaczął się dla Jans i Wozniacki, które prowadziły nawet 4-1. Polsko-duńska para nie zdołała jednak utrzymać wysokiego poziomu gry, co pomogło Babos i Shvedovej w odrobieniu strat. Turniejowe ‚jedynki’ zdołały wygrać pięć punktów z rzędu i to zadecydowało o ich końcowym zwycięstwie.

Reprezentantka Polski i partnerująca mu Dunka za udział w turnieju Connecticut Open zainkasowały 3,270 dolarów amerykańskich do podziału i po jednym punkcie do rankingu WTA.