Kubot i Zimonjic obronili meczbola

Łukasz Kubot i Nenad Zimonjic jeszcze nigdy ze sobą nie grali, ale zmienili taki stan rzeczy w Winston Salem, gdzie zdecydowali się na wspólny występ. Polak i Serb po zwycięstwie nad Nicolasem Monroe i Donaldem Youngiem 2:6, 7:6(5), 10-7 i awansowali do ćwierćfinału tych zawodów.

Reprezentant Polski i Serb zaliczyli mały falstart w swoim pierwszym występie – już w drugim gemie po raz pierwszy stracili swoje podanie, a kilka minut pózniej Monroe i Young powiększyli swoją przewagę, co dało im wygraną w premierowej odsłonie.

Druga partia przyniosła lepszą grę Kubota i Zimonjicia. Już w inauguracyjnym gemie udało im się uzyskać przełamanie, ale rywale odrobili straty. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych przy stanie 6:5 nie wykorzystali piłki meczowej i ostatecznie przegrali tego seta po tie-breaku.

Decydująca rozgrywka zaczęła się po myśli polsko-serbskiego duetu, który błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 8-2. Wprawdzie rywale wygrali pięć punktów z rzędu, ale nie zdołali dogonić rozpędzonego Kubota i Zimonjicia.

Kubot i Zimonjic o półfinał imprezy Winston Salem Open powalczą z lepszymi w starciu par Andre Begemann / Leander Paes – Chris Guccione / Orlando Sa.