Winston-Salem: Podsumowanie 2. dnia rywalizacji mężczyzn

Hiszpan w dwóch setach (7:6 6:1) wygrał z Damirem Dzumhurem. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Garcii-Lopeza, który w premierowej partii był „pod ścianą”. Odłamał w ostatniej chwili, a w tie-breaku nie dał rywalowi żadnych szans wygrywając do zera. W następnej odsłonie miał wszystko pod kontrolą i pewnie awansował do II rundy turnieju w Winston-Salem, gdzie jego przeciwnikiem będzie Sam Querrey.

W amerykańskim pojedynku lepszy okazał się Taylor Fritz. Zwycięstwo w nieco ponad godzinę nad Frances Tiafoe robi wrażenie. Szczególnie w otwierającej części meczu 54-tenisista świata pokazał świetny tenis. Wygrał zdecydowanie 6:1, a w kolejnej partii break z początku seta dodał mu jeszcze więcej pewności siebie. Fritz prowadzenia już nie oddał i w następnym meczu zmierzy się z Fernando Verdasco.

Równie szybko zakończyła się rywalizacja Diego Sebastiana Schwartzmana z Mikhailem Kukushkinem. Argentyńczyk nie pozostawił złudzeń 66. zawodnikowi rankingu, chociaż trzeba przyznać, że nie był to świetny mecz ze strony Kazacha. Słaby fizycznie Schwartzman pokazał jak się gra regularnie i jak łatwo można przełamać przeciwnika o wiele silniejszego od siebie. Wynik 6:0 6:2 mówi praktycznie wszystko, jednak w kolejnym spotkaniu tenisista z Ameryki Południowej nie będzie miał tak łatwego zadania – zagra przeciwko Gillesowi Simonowi.

Z turniejem pożegnali się jeszcze Radu Albot oraz Yoshihito Nishioka. Mołdawianin przegrał w dwóch setach z Malkiem Jazirim, a Japończyk musiał uznać wyższość Johna Millmana. Pierwszy z nich w II rundzie turnieju w Winston-Salem zmierzy się z Pablo Cuevasem, natomiast Australijczyk stanie na przeciwko Alberta Ramosa.