Kania pewnie awansowała do drugiej rundy eliminacji US Open

Paula Kania w bardzo dobrym stylu zainaugurowała swoje tegoroczne zmagania na obiektach Flushing Meadows – sosnowiczanka w pierwszej rundzie kwalifikacji do US Open pokonała Sherezad Reix 6:1, 6:2.

Nasza rodaczka już w pierwszym gemie inauguracyjnej partii uzyskała przełamanie, a w kolejnych minutach rywalizacji kontynuowała swoją dobrą grę. Kania potrzebowała zaledwie 29 minut, aby wyszła na prowadzenie w setach. Drugi set nie przyniósł zmiany w przebiegu – reprezentantka Polski wygrała pięć gemóe z rzędu i losy tego pojedynku były wręcz przesądzone. Wprawdzie Reix była w stanie w pewnym stopniu odrobić straty, ale koniec końców Kania zdobyła gema, który dał jej miejsce w drugiej rundzie eliminacji.

Reprezentantka Polski o awans do finałowej fazy kwalifikacji do wielkoszlemowego US Open zmierzy się z rywalką rozstawioną z numerem ’12’, Słowaczką Janą Cepelovą.