Winston-Salem: Podsumowanie 3. dnia rywalizacji mężczyzn

Bardziej doświadczony z Hiszpanów pokonał w trzech setach (4:6 6:3 6:3) Aljaza Bedene. Pojedynek rozpoczął się zaskakująco, ale z każdą kolejną piłką Bautista-Agut odzyskiwał kontrolę nad meczem i ostatecznie wygrał spotkanie. Reprezentantowi Wielkiej Brytanii zabrakło cierpliwości i regularności w wykończeniu wymian, które skrzętnie wykorzystał zawodnik rozstawiony z „dwójką”.

W następnej rundzie Roberto zmierzy się z Marcosem Baghdatisem. Cypryjczyk także stracił partię z Donaldem Youngiem, jednak to on prowadził jako pierwszy. Amerykanin postawił mu się w drugiej odsłonie, ale w rozstrzygającej części pojedynku ponownie to turniejowa „czternastka” była lepsza.

Do III rundy w Winston-Salem awansował także Carreno-Busta. Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego po dwóch setach (6:4 7:5) wyeliminował Jana-Lennarda Struffa. Mecz nie obfitował w przełamania, zawodnicy grali bardzo spokojnie i trzeba przyznać, że Hiszpan zagrał bardzo dojrzały tenis. W drugim secie co prawda wypuścił okazję z rąk w dziesiątym gemie, ale „naprawił” to już chwilę później i zakończył spotkanie na swoją korzyść.

Jego kolejnym rywalem będzie Pablo Cuevas, który wygrał z Malkiem Jazirim. Urugwajczyk w premierowej odsłonie miał małe problemy z przełamaniem przeciwnika, ale w końcu mu się to udało. W kolejnym secie był już zdecydowanie lepszym tenisistą i dalej liczy się w walce o tytuł.