Winston-Salem: Podsumowanie 4. dnia rywalizacji mężczyzn

Tajwańczyk zgodnie z przewidywaniami pewnie ograł Diego Sebastiana Schwartzmana, który i tak w poprzednich fazach turnieju niespodziewanie wygrywał. Tym razem dostał lekcję tenisa od starszego kolegi z ATP Tour i musiał pogodzić się z porażką po nieco ponad godzinie gry. W pierwszym secie nawiązał walkę, jednak kolejna odsłona widocznie nie należała do niego. Nie wygrał tam nawet gema, co na pewno nie jest dla niego dobrym prognostykiem przed US Open. Argentyńczyk nigdy nie grał dobrze na hardzie, jednak tym razem pozytywnie zaskoczył w Winston-Salem, mimo trudnej drabinki. W ćwierćfinale turnieju Lu zmierzy się z turniejową „dwójką” – Roberto Bautistą-Agutem.

Dużo więcej emocji było w spotkaniu Bjorna Fratangelo i Johna Millmana. Po trzech setach (5:7 6:0 6:3) dalej gra Australijczyk, jednak w otwierającej partii mieliśmy niespodziewane rozstrzygnięcie. Od początku prowadzenie objął 81-tenisista świata, lecz końcówka należała do reprezentanta gospodarzy. Amerykanin przełamał tuż przed tie-breakiem, a następnie wykorzystał drugą piłkę setową. W kolejnej odsłonie nie było już tak „kolorowo”. Millman nie oddał przeciwnikowi nawet gema! Siłą rzeczy doszło więc do trzeciej części pojedynku, która także padła łupem wyżej notowanego tenisisty. Break w czwartym gemie przechylił szalę zwycięstwa na korzyść 27-latka urodzonego w Brisbane. Teraz John zmierzy się z Richardem Gasquetem, który jest najwyżej rozstawionym zawodnikiem w turnieju.

Krótko trwał mecz Andreya Kuznetsova z Jirim Veselym. Nic nie zapowiadało, że pojedynek zakończy się jeszcze w pierwszym secie! Czech bardzo dobrze wszedł w spotkanie, szybko uzyskał przewagę dwóch przełamań, jednak później było już o wiele gorzej. Wszystko przez kontuzję, której nabawił się w trakcie pojedynku. Rosjanin skrzętnie to wykorzystał i dwukrotnie odłamał rywala, co doprowadziło do stanu 5:5. Właśnie wtedy 48-rakieta świata poddała mecz po niespełna 37. minutach gry. W następnej fazie imprezy w Winston-Salem tenisista rozstawiony z „dwunastką” będzie grał z Pablo Carreno Bustą.