Świetny występ Janowicza. Polak zagra o półfinał w Genui

Jerzy Janowicz po przeciętnym meczu pierwszej rundy, a w starciu o ćwierćfinał imprezy z cyklu ATP Challenger Tour zaprezentował zupełnie inne oblicze. Łodzianin w dwóch setach pokonał Horacio Zeballosa 7:5, 6:4.

Poczatek tego meczu w wykonaniu Janowicza był niemrawy – reprezentant Polski miał problemy z wygrywaniem własnego podania, gdy Zeballos bez trudu zwyciężał we własnych gemach serwisowych. Na szczęście łodzianin bardzo dobrze rozgrywał punkty przy break pointach dla rywala, a następnie, w 11. gemie, sam znalazł sposób na przełamanie, które dało mu triumf w premierowej odsłonie.

Janowicz, dzięki wygraniu tego seta, w kolejnej odsłonie grał bardzo pewnie i bardzo szybko przejął inicjatywę. Reprezentant Polski także w tej partii uzyskał przełamanie, które jak później się okazało, dało mu końcowy triumf.

Reprezentant Polski w Genowie powtórzył swój najlepszy tegoroczny wynik z Meerbusch, gdzie także doszedł do ćwierćfinału. Janowicz o poprawę tego rezultatu powalczy z włoskim kwalifikantem, Gianlucą Magerem.