US Open: Hingis nie obroni tytułu w Nowym Jorku

Martina Hingis nie zagra w finale turnieju gry podwójnej US Open, co zarazem oznacza, że utytułowana Szwajcarka nie obroni tytułu zdobytego w zeszłym sezonie. 35-latka w parze z Coco Vandeweghe w czwartkowym półfinale przegrały z francuskim duetem Caroline Garcia / Kiki Mladenovic 3:6, 4:6.

Pomimo, iż reprezentantki Francji w Nowym Jorku są rozstawione z ‚jedynką’, to jednak nie były faworytkami tego spotkania. Hingis i Vandeweghe w trzecim gemie uzyskały breaka, jednak rywalki błyskawicznie odpłaciły się im tym samym. Garcia i Mladenovic poszły za ciosem i w późniejszej fazie seta zdobyły przełamanie, które dało im triumf w premierowej odsłonie.

Szwajcarsko-amerykański duet w drugim secie nie był w stanie się przeciwstawić przeciwniczkom – Francuzki grały jak natchnione, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 5:2. Wprawdzie Hingis i Vandeweghe rzuciły się do odrabiania strat, ale sił starczyło im tylko na jednego breaka.

Garcia i Mladenovic w wielkim finale US Open 2016 zmierzą się z parą Bethanie Mattek / Lucie Safarova. Amerykanka i Czeszka na Wimbledonie zmagania zakończyły już na pierwszej rundzie, ale w Nowym Jorku zostawiły to daleko za sobą i w meczu półfinałowym pokonały Rosjanki Ekaterinę Makarovą i Elenę Vesninę 6:2, 7:6(4).