Kontuzja Sereny, czy tylko usprawiedliwienie porażki?

Patrick Mouratoglou po półfinałowej porażce swojej podopiecznej od razu zabrał głos:

Jest oczywiste, że Serena była kontuzjowana. Od środy odczuwała mocny ból w lewym kolanie, dlatego w czwartek mogła trenować jedynie na 30 procent – powiedział francuski trener w wywiadzie dla ESPN.

Przypomnijmy, ze Serena Williams o wejście do finału US Open rywalizowała z Karoliną Pliskovą. Czeszka wygrała w dwóch setach (6:2 7:6) i zagra o swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł. Szczególnie w pierwszej odsłonie było widać ogromne problemy Amerykanki, która straciła dwa swoje podania.

Serena po prostu nie mogła grać. Mieliśmy nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Jednak nie wygrywa się meczu, kiedy nie można się poruszać – dodał Mouratoglou.

Według szkoleniowca Williams jego podopieczna doznała urazu w ćwierćfinałowym pojedynku z Simoną Halep.

Serena była wtedy bliska poddania się i skreczowania w trzecim secie, ale to po prostu nie jest zapisane w jej genach – zaznaczył Francuz.

Również rok temu po porażce z Robertą Vinci w półfinale US Open młodsza z sióstr Williams narzekała na problem z kolanem. Wtedy do końca roku już nie zobaczyliśmy jej na korcie. Czy także tym razem będzie podobnie? Sam Mouratoglou nie jest w stanie tego przewidzieć:

Nie jesteśmy teraz w stanie powiedzieć, co będzie dalej. Musimy ocenić stan kolana i wtedy zadecydujemy – zakończył coach Williams.