Pliskova ograła obie siostry Williams w jednym turnieju

Już pojedynek IV rundy US Open z Venus Williams był trudną przeprawą dla Pliskovej, która wygrała po trzech setach (4:6 6:4 7:6).

Najtrudniejszy mecz rozegrałam przeciwko Venus Williams. W pojedynku tym dałam z siebie wszystko, ale w czwartkowym spotkaniu z Sereną także zagrałam bardzo dobrze – powiedziała Czeszka.

Zwycięstwo ze starszą z sióstr Williams nie było ogromnym zaskoczeniem, jednak półfinałowe zwycięstwo z Sereną można określić skalą sensacji nowojorskiego turnieju!

Ciągle nie mogę w to uwierzyć. Wiedziałam, że jeśli zagram swój tenis, to będę miała szansę, ale to jest coś niesamowitego – dodała Pliskova.

Po zwycięstwie czeskiej tenisistki Williams straci pozycję liderki na korzyść Angelique Kerber, ale 24-latka wciąż odczuwa wielki respekt przed Amerykanką.

Serena jest mistrzynią i nigdy nie jest łatwo z nią grać. Nawet kiedy przegrywała różnicą seta i przełamania, walczyła bardzo ciężko. Moim celem było pokonać Serenę i udało mi się to zrealizować – stwierdziła tenisistka z Louny.

Po meczu trener Sereny, Patrick Mouratoglou, przyznał, że jego podopieczna grała z kontuzją kolana. Do tych słów odniosła się także Pliskova.

W ogóle nie zwracałam uwagi na to, czy Serena ma problem z nogą, ponieważ skupiłam się wyłącznie na swojej grze – dodała.

Karolina jako pierwsza Czeszka od 1993 rok osiągnęła finał US Open! Została także czwartą tenisistką, która w jednym turnieju wielkoszlemowym pokonała obie siostry Williams. Wcześniej dokonały tego tylko Martina Hingis (Australian Open 2001), Justine Henin (US Open 2007) oraz Kim Clijsters (US Open 2009).

Nie ma czegoś lepszego niż pokonanie obu sióstr w Nowym Jorku – zakończyła Pliskova