Novak Djokovic lepszy od Monfilsa

W pierwszym półfinale US Open spotkali się Novak Djokovic i Gael Monfils. Panowie stoczyli swój 13. pojedynek na korcie. Do tej pory Francuz jeszcze nigdy nie znalazł sposobu, aby wygrać z bardziej utytułowanym rywalem.

Pierwsze dwa sety z pewnością nie były widowiskiem, na które czekali fani. 30-letni Gael Monfils w wielu sytuacjach zachowywał się jakby był kontuzjowany lub przytłoczony udziałem w drugim półfinale wielkoszlemowym w swojej karierze. Novak Djokovic bez większych kłopotów wygrał pierwsze dwie partie 6/3, 6/2.

W kolejnej odsłonie 12. w rankingu ATP Francuz podniósł poziom swojej gry i to on zaczął dominować na korcie. Rozstawiony z numerem 1 Serb popełniał dużo niewymuszonych błędów, dwa stracił gema przy swoim podaniu i nie był w stanie ich odrobić. Po 42 minutach turniejowa 10 zamknęła trzeciego seta wynikiem 6/3.

Czwarta partia, która okazała się ostatnią, była najdłuższa. Choć wynik na to nie wskazuje, panowie rozgrywali zacięte wymiany. Ostatecznie mocniejszy okazał się obrońca tytułu, który skorzystał z pierwszej piłki meczowej i zakończył pojedynek wynikiem 6/3, 6/2, 3/6, 6/2.

Tym samym 29-letni Novak Djokovic zameldował się w siódmym finale US Open w swojej karierze. O najwyższe trofeum powalczy ze Stanem Wawrinką. To będzie już 23. spotkanie tych dwóch zawodników. Na razie Serb prowadzi w bilansie ich zmierzeń 19-4. Ich ostatni pojedynek odbył się podczas ATP World Tour Masters 1000 Paris w 2015 roku, kiedy obecny lider światowego rankingu triumfował 6/3, 3/6, 6/0.