Puchar Davisa: Majchrzak i Struff na inaugurację

Reprezentacja Polski w piątek będzie rywalizować o pozostanie w Grupie Światowej Pucharu Davisa. Przeciwnikami Biało-czerwonych będą Niemcy. Kilkanaście minut temu poznaliśmy rozkład gier.

Jako pierwsi na korcie, o godzinie 11:00, pojawią się Kamil Majchrzak i Jan-Lennard Strufff. Dla reprezentanta Polski będzie to pierwszy mecz o punkty w Pucharze Davisa. Obaj tenisiści jeszcze nie mieli okazji mierzyć się bezpośrednio.

Natychmiast po zakończeniu tego meczu na berlińskim korcie ziemnym zameldują się Hubert Hurkacz i doświadczony Florian Mayer, który wraca do gry w Davis Cupie po dłuższej przerwie.

W sobotę do gry przystąpią debliści – o 13:00 na centralnym korcie klubu LTTC Rot-Weiss zagra Łukasz Kubot i Marcin Matkowski. Niemcy do debla wystawili Daniela Brandsa i Daniela Masura, choć ten duet może ulec zmianie.

Na niedziele są zaplanowane kolejne mecze gry pojedynczej – zmagania zacząć mają Majchrzak i Mayer, a następnie na korcie na cześć Steffi Graf planowo pojawi się Hubert Hurkacz, który zagra z Janem-Lennardem Struffem.