Francuskie starcie w Metz dla Millota

Pierwszy set wydawał się dosyć spokojny i dobry w wykonaniu obu tenisistów, jednak emocje zaczęły się dopiero w kolejnej partii. Na otwarcie meczu obaj tenisiści grali pewnie przy swoich podaniach, a breaka zobaczyliśmy dopiero w piątym gemie. Już wtedy zaczęło pachnieć niespodzianką, bo przełamanie wpadło na korzyść 30-letniego zawodnika z Montpellier. Tenisista z drugiej setki rankingu utrzymał swoje podania i wygrał w premierowej odsłonie.

Kolejna część pojedynku była zupełną odwrotnością tego, co kibice mogli obejrzeć w otwierającym secie. Mnóstwo przegranych serwisów, niespodziewane zwroty akcji i sensacyjne zakończenie. Z wysokiego C ponownie rozpoczął Millot, który od razu przełamał wyżej notowanego przeciwnika. Co prawda Paire od razu się zrewanżował, ale chwilę później znów oddał gema.

Vincent grał coraz pewniej, jednak słabsze podanie natychmiast zostało wykorzystane przez młodszego z Francuzów. To było ostatnie „słowo” Benoita w tym spotkaniu. Od stanu 3:3 przegrał wszystkie gemy i to Millot zagra w II rundzie Moselle Open przeciwko Ivanowi Dodigowi lub Malkowi Jaziriemu.