Dembek i Majchrzak poza turniejem w Sibiu

Michał Dembek i Kamil Majchrzak w czwartek walczyli o awans do ćwierćfinału imprezy z cyklu ATP Challenger Tour w Sibinie. Niestety obaj nasi reprezentanci zmagania zakończyli na drugiej rundzie.

Pluć sobie w brodę może Dembek, który świetnie zaczął mecz z Vaclavem Safrankiem – 19-latek w bardzo dobrym stylu wygrał premierową odsłonę. Reprezentant Polski poszedł za ciosem i już na starcie kolejnego seta uzyskał przełamanie. Polak prowadził nawet 2:0 40-15 przy serwisie przeciwnika – mozna by rzec, że był to moment kluczowy. Czeski tenisista wyszedł z opresji i zaczął marsz w stronę odrabiania strat, który zakończył się po jego myśli. 280. zawodnik rankingu ATP najpierw wyrównał stan gry, a w decydującej odsłonie nie pozostawił żadnych złudzeń Dembkowi i triumfował 3:6, 6:3, 6:2.

W czwartek na przeszkodzie Majchrzakowi stanął nie tylko Lorenzo Giustino, ale także kontuzja. Reprezentant Polski bardzo szybko stracił swoje podanie i było to konsekwencją przegrania pierwszej odsłony. Piotrkowianin po inauguracyjnym gemie drugiego seta zdecydował się na poddanie tego spotkania przy stanie 3:6, 0:1.

Dembek i Majchrzak za dojście do drugiej rundy zawodów rozgrywanych w Sibiu zainkasowali po 730 euro i otrzymali po osiem punktów do rankingu ATP. Tym samym Dembek w najbliższym notowaniu klasyfikacji męskiego tenisa będzie zajmował najzwyższe miejsce w karierze.