ATP World Tour Finals: Novak Djokovic zdobył pierwszy punkt

Rozstawiony w Londynie z numerem 2 Novak Djokovic w swoim pierwszym meczu fazy grupowej zmierzył się z Dominicem Thiemem. Bukmacherzy nie mieli wątpliwości czyim łupem padnie to spotkanie.

Na 29-letniego Serba mogliśmy postawić na Sportingbecie po kursie 1,12, a na reprezentanta Austrii po kursie 6,00. Pierwszy set, dzięki dobrej grze obydwu panów był świetnym widowiskiem. Nie doszło w nim do ani jednego przełamania i tenisiści potrzebowali do rozstrzygnięcia dodatkowej rozgrywki. W niej niespodziewanie mocniejszy okazał się 23-latek.

Notowany na 9. miejscu w rankingu ATP wykorzystał siódmą piłkę setową i zapisał tę partię na swoim koncie. Nigdy wcześniej obywatelowi Austrii nie udało się urwać seta Novakowi. Serb po przegranej partii dostał ostrzeżenie za niesportowe zachowanie, ponieważ cisnął piłką w kierunku swojego boxu.

Drugi set był już jednak perfekcyjnie rozegrany przez byłego lidera rankingu ATP. Novak nie oddał w tej partii Thiemowi ani jednego gema i po zaledwie 21 minutach wygrał tę odsłonę 6/0.

W decydującym secie Nole kontynuował dobrą passę z poprzedniej partii. Tym razem dwukrotnie przełamał mniej doświadczonego rywala i zamknął ponad dwugodzinny maraton za pomocą pierwszej piłki meczowej 6/7 (10), 6/0, 6/2.

Panowie spotkali się na korcie po raz czwarty i po raz czwarty lepszy był 12-krotny triumfator w turniejach wielkoszlemowych. Serb walczy o już szósty triumf w tutejszych rozgrywkach (pula nagród $7,500,000) i powrót na pozycję lidera rankingu ATP.

Ostatnim meczem jaki rozegrał Nole jako turniejowa dwójka był finał Wimbledonu 2014 przeciwko Rogerowi Federerowi. W tej grupie znajdują się jeszcze Milos Raonic i Gael Monfils. Spotkanie tych tenisistów odbędzie się jeszcze dzisiaj o godzinie 21:00.