Mubadala WTC: Świetny start Nadala

Majorkanin w świetnym stylu wrócił do poważnego tenisa.

Wprawdzie rozgrywki Mubadala World Tennis Championship odbywające się w Abu Dhabi to jedynie pokazówka, ale tenisiści, którzy zdecydowali się na start w tych zawodach, traktują je jako test, a także przedsmak przed zbliżającymi się dużymi krokami „poważnymi” turniejami.

W czwartek pokazał to Rafa Nadal, który nie dał większych szans Tomasowi Berdychowi. Reprezentant Hiszpanii, który przedwcześnie zakończył rywalizację w 2016 roku, pokazał, iż z jego zdrowiem jest wszystko w najlepszym porządku i jest w stanie walczyć na najwyższych obrotach. Jest to także pewnego rodzaju sygnał do swoich odwiecznych rywali, że Nadal ponownie będzie groźny.

Były lider rankingu ATP potrzebował wyłącznie jednej godziny i 16 minut, aby pokonać Tomasa Berdycha. Reprezentant Hiszpanii pokaz świetnej formy dał w premierowej odsłonie, w której jego czeski przeciwnik nie zdołał wygrać ani jednego gema. Druga partia była bardziej wyrównana, Berdych zdołał się podnieść po wstydliwej porażce w inauguracyjnym secie. Lepsza gra nie uchroniła go jednak od porażki – Nadal triumfował 6:0, 6:4 i zameldował się w półfinale imprezy rozgrywanej w Abu Dhabi.

W czwartek na korcie zaprezentowali się także Jo-Wilfried Tsonga i David Goffin. Faworytem tego spotkania był reprezentant Francji, który był kreowany na gwiazdę tego turnieju, organizatorzy zaprosili go na oficjalne losowanie, a także spotkał się z młodymi adeptami swojej dyscypliny.

Niespodziewanie górą w tym spotkaniu był tenisista pochodzący z belgijskiego miasta Liege. Goffin w premierowej partii zwycięstwo zapewnił sobie dzięki skutecznej, a przede wszystkim bezbłędnej grze w tie-breaku. Drugi set również przyniósł za sobą wyrównaną rywalizację, lecz jedyne przełamanie padło łupem reprezentanta Belgii, który po jednej godzinie oraz 37 minutach gry, mógł się cieszyć z końcowego zwycięstwa 7:6(2), 6:4.

Zarówno Nadal, jak i Goffin, już w piątek przystąpią do kolejnych meczów w Mubadala World Tour Tennis Championship. Reprezentant Hiszpanii w półfinale zmierzy się z turniejową „dwójką”, Milosem Raoniciem. Za Nadalem przemawia bilans bezpośrednich starć – siedem zwycięstw Majorkanina, jedna wygrana Kanadyjczyka. Tymczasem Goffinowi przyjdzie zmierzyć się z liderem rankingu ATP, Andym Murrayem. Belg jeszcze nigdy nie znalazł sposobu na pokonanie Brytyjczyka.

Mubadala World Tennis Championship (Abu Dhabi)