Brisbane: Świetna inauguracja Pliskovej

Reprezentantka Czech świetnie weszła w 2017 rok.

Karolina Pliskova do zawodów Brisbane International przystąpiła jako tenisistka rozstawiona z numerem trzy. Reprezentantka Czech udanie rozpoczęła rywalizację w stanie Queensland i w pierwszej rundzie bez większych kłopotów uporała się z Yuliyą Putintsevą.

Wyłącznie początek niedzielnego spotkania można nazwać mianem wyrównanego – wprawdzie Pliskova już w inauguracyjnym gemie uzyskała przełamanie, ale Kazaszka szybko odbyła piłeczkę i natychmiast odrobiła straty. Do stanu 3:3 obie tenisistki wygrywały własne podanie, lecz następnie do ofensywy przeszła reprezentantka Czech, która dwukrotnie znalazła przepis na zbrejkowanie rywalki – oczywiście, dało jej to triumf w premierowej odsłonie.

Drugi set był spektaklem jednej aktorki, Pliskovej. Turniejowa „trójka” zapisała na swoje konto cztery gemy z rzędu, co praktycznie zniwelowało do zera szansę Putintsevej na powrót do gry. Reprezentantkę Kazachstanu było stać wyłącznie na honorowego gema.

Pliskova może być zadowolona ze swojego pierwszego meczu pod wodzą Davida Kotyzy, jej nowego szkoleniowca. 24-latka po jedynie jednej godzinie oraz czterech minutach odniosła zwycięstwo 6:3, 6:1.

Reprezentantka Czech w Brisbane występuje po raz trzeci – jej dotychczas najlepszy wynik w tym mieście to druga runda w roku 2015, kiedy to Pliskova w pierwszej rundzie niespodziewanie wyeliminowała Viktorię Azarenkę. Obecnie szóstka tenisistka świata o poprawienie tego rezultatu powalczy z lepszą w starciu Asią Muhammed a Donną Vekić.