Shenzhen: Halep i Konta grają dalej

Dwie gwiazdy chińskiej imprezy, Halep i Konta, zameldowały się w drugiej rundzie.

W poniedziałek do rywalizacji w Shenzhen przystąpiły wszystkie największe gwiazdy tej imprezy. Informowaliśmy już o wyniku meczu Agnieszki Radwańskiej. Awans do drugiej rundy wywalczyły także Simona Halep i Johanna Konta.

Nie tylko Radwańska miała problemy z wywalczeniem przepustki do kolejnego etapu turnieju w Shenzhen. Awans łatwo nie przyszedł także Halep, która w poniedziałek rywalizowała z doświadczoną Jeleną Janković. Reprezentantka Rumunii w świetnym stylu rozpoczęła ten mecz – na swoim koncie zapisała pierwsze pięć gemów z rzędu i po 29 minutach gry triumfowała w premierowej odsłonie. Drugi set przyniósł za sobą lepszą grę Janković i słabszą dyspozycję Halep. Reprezentantka Serbii w pełni wykorzystała swoją szansę – uzyskała przełamanie, które jak się później okazało było jedynym w tym secie i dało jej ono wyrównanie stanu gry. W decydującej odsłonie wszystko wróciło jednak do normy i ostatecznie, po zwycięstwie 6:1, 3:6, 6:3, turniejowa „dwójka” zameldowała się w 1/8 finału Shenzhen Open.

Halep o awans do ćwierćfinału powalczy z Kateriną Siniakovą – reprezentantka Czech ku niezadowoleniu miejscowych kibiców z turnieju wyeliminowała ich ulubienicę, wracającą do coraz to lepszej dyspozycji Shuhai Peng. 52. tenisistka świata triumfowała 6:3, 7:5.

Świetną inaugurację tegorocznych zmagań ma za sobą Johanna Konta, która w pierwszym meczu w Shenzhen straciła zaledwie dwa gemy. Obecnie 10. tenisistka świata potrzebowała zaledwie 57 minut, aby pokonać Caglę Buyukakcay 6:2, 6:0.

Karolina Pliskova była o krok od zakończenia rywalizacji w Shenzhen – reprezentantka Czech w poniedziałkowym meczu przeciwko Anastasiji Sevastovej obroniła dwie piłki meczowej. Jedna z sióstr bliźniaczek w tie-breaku trzeciego seta przegrywała nawet 4:6. Od tego momentu zaczęła grać wyśmienicie, wygrała cztery punkty z rzędu, dzięki czemu wywalczyła końcowe zwycięstwo z rozstawioną rywalką 1:6, 6:3, 7:6(6). Następną przeciwniczką czeskiej tenisistki będzie Kai-Chen Chang. 130. zawodniczka rankingu WTA awans do drugiej rundy wywalczyła za sprawą sensacyjnej wygranej z Viktoriją Golubić 7:6(4), 6:1.

Z turniejem w Shenzhen pożegnała się tenisistka rozstawiona z numerem pięć – Timea Babos. Reprezentantka Węgier musiała uznać wyższość utalentowanej kwalifikantki, Niny Stojanovic. 20-latka odwróciła losy tego spotkania i odniosła zwycięstwo 1:6, 7:5, 6:2. Serbka o swój pierwszy w karierze ćwierćfinał w turnieju rangi WTA zagra z Ons Jabeur. Zawodniczka z Tunezji w drugiej rundzie znalazła się dzięki wygranej ze Stefanie Vogele.