Australian Open: Federer w ćwierćfinale

Były lider rankingu ATP z meczu na mecz radzi sobie coraz lepiej.

Roger Federer, jak sam mówi w wywiadach, do rywalizacji w Australian Open 2017 przystępuje bez oczekiwań, po prostu chce wygrywać i cieszyć się grą. Reprezentant Szwajcarii wraca do gry po półrocznej kontuzji, po której na dobrą sprawę nie ma już śladu. Popularny „Maestro” radzi sobie wyśmienicie, co potwierdza jego obecność w ćwierćfinale.

Tenisista pochodzący z Bazylei w sobotę stanął przed trudnym zadaniem, bowiem jego rywalem był zawodnik rozstawiony z numerem sześć, Kei Nishikori. Japończyk rozpoczął ten mecz bardzo dobrze, prowadził z podwójnym przełamaniem. Notabene, stracił je, ale wygrał seta w tie-breaku. Następnie mogliśmy śledzić zdecydowanie lepszą grę Szwajcara, który wyszedł na prowadzenie 2-1 w setach. Nishikoriego było stać na wyrównanie, lecz w decydującej, piątej partii, bezsprzecznie lepszy okazał się 35-latek.

Federer pokonał Nishikoriego 6:7(4), 6:4, 6:1, 4:6, 6:4 i jest o krok od powtórzenia swojego zeszłorocznego rezultatu z Melbourne, kiedy to doszedł do półfinału. Tym razem, aby mu się to udało, w 1/4 finału musi poradzić sobie z Mischą Zverevem, nieoczekiwanym pogromcą lidera rankingu ATP, Andy’ego Murraya.