Australian Open: Tsonga i Stan w 1/4 finału

Wawrinka i Tsonga zgodnie z przewidywaniami zameldowali się w ćwierćfinale.

Stan Wawrinka i Jo-Wilfried Tsonga z powodu niespodzianek, których we wcześniejszych rundach było niewątpliwie dużo, w meczu o awans do ćwierćfinału Australian Open mierzyli się z zawodnikami, którzy w rankingu ATP są notowani zdecydowanie niżej.

Reprezentant Szwajcarii, triumfator wielkoszlemowych zmagań w Melbourne z 2014 roku, w czwartej rundzie trafił na Andreasa Seppiego. Włoch, w ostatnim czasie nie prezentuje tenisa najwyższych lotów, ale w Australian Open radził sobie bardzo dobrze. Jego passa zakończyła się w sobotę. Popularny „Stan” nie rozgrywał nadzwyczajnego spotkania, ale w decydujących momentach było widać jego wyższość. Wawrinka po dwóch godzinach oraz 47 minutach gry odniósł zwycięstwo 7:6(2), 7:6(4), 7:6(4).

Wawrinka o awans do najlepszej czwórki turnieju rozgrywanego na obiekcie Melbourne Park zmierzy się z wyżej wspomnianym Jo-Wilfriedem Tsongą. Jego sobotnim rywalem był „czarny koń” tej edycji Australian Open, Daniel Evans. Brytyjczyk także i w czwartej rundzie rozegrał dobry mecz, ale tym razem nie sprawił niespodzianki, bowiem było go stać na wygranie wyłącznie jednego seta. Reprezentant Francji po ostatniej piłce meczu mógł się cieszyć z wygranej 6:7(4), 6:2, 6:4, 6:4.