Australian Open: Nadal pokonał Monfilsa

Majorkanin po raz 13. w karierze wygrał z paryżaninem.

Przed rozpoczęciem meczu Rafaela Nadala z Gaelem Monfilsem już tylko jedno wolne miejsce zostało w ćwierćfinale Australian Open. Obaj tenisiści do samego końca walczyli o jego osiągnięcie, ale tylko jeden z nich mógł pozostać na dłużej w rywalizacji w Melbourne. Udało się to reprezentantowi Hiszpanii.

Majorkanin od samego początku grał bardzo agresywnie, przez co Monfils nie do końca potrafił się odnaleźć na korcie. Sytuacja odmieniła się w trzeciej partii, kiedy to Nadal obniżył lot, wykorzystał to Francuz i zdobył kontaktowego seta.

Reprezentant Francji swoje szansę miał także w czwartej partii – mianowicie prowadził w niej 4:2, lecz nie dowiózł prowadzenie do końca. Nadal wygrał cztery gemy z rzędu i po dwóch godzinach oraz 59 minutach rywalizacji triumfował 6:3, 6:3, 4:6, 6:4.

Nadal powtórzył w Melbourne wynik z 2015 roku i zameldował się w ćwierćfinale Australian Open. W tej fazie turnieju czeka go trudne zadanie, bowiem jego przeciwnikiem będzie turniejowa „trójka”, Milos Raonic. Obaj zawodnicy już raz się mierzyli w tym roku – w Brisbane górą był Kanadyjczyk.