Australian Open: Raonic w ćwierćfinale

Kanadyjczyk po raz trzeci z rzędu zagra w półfinale w Melbourne.

Milos Raonic po odpadnięciu z turnieju Andy’ego Murraya i Novaka Djokovicia stał się jednym z głównych kandydatów do wygrania Australian Open. Kanadyjczyk zapewne zdaje sobie sprawę z rozmiarów swojej szansy, ale presja go nie zżera. Potwierdził to w poniedziałek, kiedy to po zwycięstwie nad Roberto Bautistą-Agutem awansował do ćwierćfinału w Melbourne.

Najbardziej wyrównanym fragmentem tego spotkania była premierowa odsłona – wprawdzie Raonic bardzo szybko wyszedł na prowadzenie z przełamaniem, ale Hiszpan odrobił straty i doprowadził do tie-breaka. W nim minimalnie lepszy okazał się zawodnik rozstawiony z numerem trzy. To nie podłamało Bautisty, który następnie wyrównał na 1-1 w setach.

Kolejne minuty tego spotkania przyniosły zdecydowaną dominację Raonicia – jego hiszpański przeciwnik zdecydowanie obniżył loty, co popłacił przegraniem tego spotkania. Kanadyjczyk po dwóch godzinach oraz 55 minutach odniósł końcowe zwycięstwo 7:6(6), 3:6, 6:4, 6:1.

Raonic po raz trzeci z rzędu awansował do ćwierćfinału Australian Open – w zeszłym roku zmagania zakończył na półfinale. Kanadyjczyk o powtórzenie tego rezultatu powalczy z lepszym w starciu Rafaela Nadala z Gaelem Monfilsem.