Australian Open: Bez niespodzianki u Federera

Reprezentant Szwajcarii zameldował się w półfinale Australian Open.

Roger Federer był zdecydowanym faworytem wtorkowego ćwierćfinału Australian Open, w którym przyszło mu się zmierzyć z obecnie 50. tenisistą rankingu ATP, Mischą Zverevem. Reprezentant Niemiec w poprzednich meczach sprawił niespodzianki, między innymi wyeliminował z rywalizacji w Melbourne Andy’ego Murraya.

Tenisista, który urodził się w Moskwie, także w ćwierćfinale walczył bardzo dzielnie, lecz różnica poziomów była wyraźnie widoczna. Federer potrzebował zaledwie 19 minut, aby zapisać na swoim koncie premierową odsłonę. Następnie Zverev poprawił swoją grę, rywalizacja była bardziej wyrównana.

Niemiec bardzo często atakował siatkę i robił to z różnym skutkiem – ostatecznie, po jednej godzinie oraz 34 minutach spędzonych na Rod Laver Arenie, Federer mógł się cieszyć ze zwycięstwa 6:1, 7:5, 6:2.

Reprezentant Szwajcarii po raz drugi z rzędu zagra w półfinale wielkoszlemowego Australian Open. W Melbourne ostatni raz w finale grał w 2010 roku, kiedy to sięgnął po końcowy triumf. W tegorocznej edycji n jego drodze do finału stanie inny Szwajcar, Stan Wawrinka.