Kontinen i Peers wygrali Australian Open

Fin i Australijczyk zdobyli swój pierwszy wspólny triumf wielkoszlemowy.

Henri Kontinen i John Peers wspólną grę zainicjowali w 2016 roku i już w tamtym sezonie pokazali, iż drzemie w nich potencjał. Fin i Australijczyk triumfowali między innymi w turnieju kończącym sezon – ATP Barclays World Tour Finals. Długo nie trzeba było czekać na ich kolejny triumf.

Reprezentant Finlandii i jego australijski partner, w rywalizacji odbywającej się w Melbourne byli rozstawieni z numerem cztery. W drodze do wielkiego finału stracili zaledwie jednego seta, co potwierdziło, iż znajdują się w świetnej dyspozycji.

Sobotnimi przeciwnikami Kontinena i Peersa byli bracia Bryanowie – Bob i Mike. Doświadczenie Amerykanów nie pomogło im w osiągnięciu ostatecznego zwycięstwa. Fińsko-australijski duet radził sobie lepiej, gołym okiem można było zauważyć ich przewagę.

Kontinen i Peers po jednej godzinie oraz 16 minutach rywalizacji na Rod Laver Arena odnieśli zwycięstwo 7:5, 7:5. Dla tych zawodników w takich kombinacji jest to pierwszy wielkoszlemowy tytuł.