Tajwan: Druga runda nie dla Linette

95. tenisistka świata nadal pozostaje bez zwycięstwa w tym sezonie.

Magda Linette początku tego sezonu nie może uznać za udany – reprezentantka Polski w pierwszych tygodniach tego roku przebywała na Antypodach, gdzie wzięła udział w trzech turniejach rangi WTA. W dwóch z nich nie udało jej się przebrnąć przez eliminację, a z wielkoszlemowym Australian Open pożegnała się po porażce w pierwszej rundzie. Tym samym poznanianka z Antypodami pożegnała się z fatalnym bilansem – trzy porażki i ani jednej wygranej.

Reprezentantka Polski, aby przerwać serię porażek, wybrała się do Tajwanu, gdzie zdecydowała się wziąć udział w zawodach Tajpei Open. Obecnie 95. tenisistka świata w pierwszej rundzie turnieju trafiła na Lin Zhu. Chińska tenisistka w rankingu WTA wprawdzie jest niżej notowana od Polki, ale w ostatnim czasie jest na fali, o czym świadczy fakt, iż udało się jej przebrnąć przez eliminację do wielkoszlemowego Australian Open.

Zhu już w premierowej partii tego spotkania potwierdziła, że jej dobra forma to nie jest przypadek – reprezentantka Chin bardzo dobrze serwowała i ani razu nie straciła swojego podania (choć Linette miała okazję do przełamania przeciwniczki). Tymczasem Zhu znalazła sposób na przełamanie Linette, dzięki czemu pierwszy set padł jej łupem.

Druga partia zaczęła się świetnie dla Polki, która na inaugurację uzyskała przełamanie. Nie udało się jej jednak utrzymać prowadzenia, ba, Zhu odrobiła straty, a następnie sama wypracowała sobie przewagę 4:3. Linette jednak się nie poddała i po wyrównanej końcówce seta, udało się jej wrócić do gry i wyrównać stan tego spotkania.

Linette nie weszła dobrze w decydującą odsłonę – już w trzecim gemie została przełamana przez swoją rywalkę, która następnie utrzymała własne podanie i wyszła na prowadzenie 3:1. Reprezentantka Polski walczyła dzielnie, miała swoje okazję na odrobienie strat, ale koniec końców, nie udało jej się tego zrobić. Linette przegrała 3:6, 7:5, 4:6 i poniosła czwartą z rzędu porażkę. Polka w 2017 roku nadal nie zaznała smaku zwycięstwa.

Polce w Tajwanie pozostaje jeszcze rywalizacja deblowa, jej partnerką będzie Danka Kovinic. Linette następnie przeniesie się do Tallina, gdzie będzie rywalizować w Pucharze Federacji.