Fed Cup: Linette przegrała z Haas

Poznanianka nie potrafi przerwać czarnej serii.

Magda Linette nie rozpoczęła tego sezonu zbyt dobrze, bowiem przegrała wszystkie spotkania, które rozegrała w 2017 roku. Szansę na przełamanie tej czarnej serii miała w środę w Tallinie, gdzie walczy o punkty dla reprezentacji Polski w Pucharze Federacji.

Na przeciwko reprezentantki Polski stanęła 20-letnia Barbara Haas – austriacka tenisistka zaczęła z wysokiego „C” i już w pierwszym gemie uzyskała przełamanie. Przełamanie, które jak później się okazało, było kluczowe w kontekście triumfu w pierwszym secie.

Drugi set otworzył worek z przełamaniami – od stanu 3:2 dla Linette miało ich miejsce pięć z rzędu. Lepiej w tej sytuacji odnalazła się właśnie reprezentantka Polski, która zdołała doprowadzić do wyrównania.

Trzecia, decydująca partia, była niezwykle chaotyczna – obie zawodniczki nie były w stanie utrzymać stałego poziomu gry, przez co kibice zgromadzeni w Talińskim Centrum Tenisowym byli świadkami wielu zwrotów akcji.

Ostatecznie, po prawie trzech godzinach niezwykle wyrównanej rywalizacji, zwycięstwo swojemu zespołowi dała Haas, która triumfowała 6:4, 4:6, 7:5.