Fed Cup: Zwycięski debel

Kania i Piter dały Polsce zwycięstwo nad Austrią.

Po porażce Magdy Linette z Barbarą Haas wiadomo było, iż reprezentantki Polski muszą wygrać mecz gry podwójnej, aby pokonać Austrię.

Kapitan Klaudia Jans-Ignacik do gry deblowej desygnowała Katarzynę Piter i Paulę Kanię i jak się okazało, było to słuszne rozwiązanie. Austriaczki w składzie Tamira Paszek / Julia Grabher na dobrą sprawę nie były w stanie przeciwstawić się naszym tenisistką.

Zarówno pierwszy set, jak i druga partia należały do reprezentantek Polski, które ani na moment nie straciły kontroli nad tym spotkaniem. Po jednej godzinie oraz 12 minutach Kania i Piter mogły się cieszyć z wygranej 6:3, 6;2. Tym samym reprezentacja Polski wygrała pierwsze spotkanie i w piątek przyjdzie jej się zmierzyć z Gruzją o awans z grupy A.