Janowicz poza Garanti Koza Sofia Open

Polak po zaciętej walce musiał uznać wyższość Grigora Dimitrova.

O ćwierćfinał Garanti Koza Sofia Open (łączna pula nagród €540,310) zagrali rozstawiony z numerem 3 Grigor Dimitrov i Jerzy Janowicz. 26-latek z Łodzi bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie.

Polak dobrze serwował, sprawnie wygrywał własne gemy, a co więcej w piątym gemie wykorzystał jeden z dwóch wypracowanych  break-pointów i zdobył przełamanie. Ta przewaga wystarczyła, żeby po 31 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga odsłona wyglądała jednak dużo lepiej w wykonaniu Dimitrova. Półfinalista tegorocznej edycji Australian Open zaczął grać solidniej, tym razem to on częściej dyktował warunki i dlatego doszło niestety do remisu na po 1 w setach.

Decydującą partia była bardzo wyrównana i zacięta. Obydwaj tenisiści mocno walczyli o każdy punkt i żaden z nich nie odpuszczał. Końcówka należała mimo wszystko do rok młodszego Grigora. Bardziej utytułowany 25-latek z Chaskowa po dwugodzinnej batalii wygrał z Janowiczem w 3 setach 4/6, 6/3, 7/5.

Panowie spotkali się na korcie po raz trzeci i po raz drugi mocniejszy był obecnie dużo wyżej notowany w rankingu ATP reprezentant gospodarzy. Bukmacherzy również typowali, że spotkanie padnie łupem Dimitrova. Kurs na niego na Bet365 wynosił 1,18, a na Polaka 4,50.

Jego następnym przeciwnikiem w walce o półfinał bułgarskich zmagań będzie Viktor Troicki. Serb także stoczył w czwartek zaciętą walkę z Robinem Haase. Natomiast Jurek za udział otrzyma €8,230 i 20 punktów, dzięki którym przesunie się w klasyfikacji o około 20 pozycji w górę.