Fed Cup: Awans do barażu nie dla Polek

Reprezentantki Polski uległy Serbkom 1-2.

W spotkaniach singlowych obie reprezentacje zdobyły po jednym punkcie, co spowodowało, że o awansie do baraży Grupy Światowej II Pucharu Federacji zadecydował mecz gry podwójnej. W nim lepsze okazały się Serbki w składzie Iveta Jorovic i Nina Stojanovic.

Kapitan polskiej kadry, Klaudia Jans-Ignacik, do gry podwójnej desygnowała zawodniczki, które wcześniej grały w singlu, czyli Katarzynę Piter i Magdę Linette. Wszystko wskazywało, że jest to dobra decyzja – przynajmniej po pierwszym secie, którego Biało-czerwone wygrały.

Następnie coraz lepiej radziły sobie młode Serbki, które z grą podwójną nie do końca mają wiele wspólnego – wprawdzie Stojanović ma na swoim koncie kilka wygranych ITFów, ale Jorovic jest notowana dopiero w czwartej setce deblowego rankingu. To im jednak nie przeszkodziło w odrobieniu strat. Reprezentantki Serbii zaczęły grać niebotyczny tenis, trafiały wręcz wszystko – najpierw wyrównały stan gry, a następnie, w secie decydującym o awansie, okazały się lepsze od naszych tenisistek.

Ostatecznie Jorovic i Stojanovic odniosły zwycięstwo 4:6, 6:4, 6:1 i to one w kwietniu powalczą o awans do Grupy Światowej II.