Houston: „Jedynka” w ćwierćfinale!

Pojedynek dnia z happy endem dla gospodarzy.

Jack Sock w drugiej rundzie turnieju Fayez Sarofim & Co. US Men’s Clay Court Championship z pulą nagród 600’345 $ pokonał weterana Tommy’ego Haasa 6:4, 3:6, 6:3 tym samym zameldował się w ćwierćfinale. Amerykanin zmierza się po trzeci turniej w tym roku.

Jak na turniejową jedynkę przystało świetne wejście w mecz zaliczył Sock. Na dobry początek już w pierwszym gemie przełamał swojego rywala, co dało mu duży komfort psychiczny i spokojnie skupiał się na kolejnych swoim gemach serwisowych. Niemiec strat nie odrobił i po 38 minutach było 1:0 w setach.  Mogłoby się wydawać, że zobaczymy w tym spotkaniu szybkie 2 sety, lecz Tommy Haas postawił twarde warunki w drugiej partii i choć Sock mógł jako pierwszy zdobyć gema przy serwisie rywala to swojej szansy nie wykorzystał, zrobił to natomiast Niemiec i wyrównał stan rywalizacji. Trzeci odsłona tego spotkania była bardzo wyrównana, długie gemy, ale lepiej w tych kluczowych momentach grał Amerykanin, stąd wzięło się przełamanie na 3:1, po czym znów obronił break pointy w 5 gemie. Haas nie miał już nic do powiedzenia w ostatniej fazie meczu i ostatecznie faworyt tego spotkania wygrał 6:4, 3:6, 6:3.

Sock niewątpliwie jest faworytem do wygrania całego turnieju w Houston. Dość dobrze gra na clayu i przede wszystkim lubi, co było widać w spotkaniu z Niemcem, który grał naprawdę solidne spotkanie, a mimo to Amerykanin okazał się lepszy. W ćwierćfinale czeka go niełatwy pojedynek z Feliciano Lopezem, który pokazał już w tym turnieju, że nie można go lekceważyć. 16. rakieta świata nadal jednak jest faworytem w tym starciu i zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko.