Marrakesz: Dwóch Niemców w ćwierćfinale

Reprezentanci Niemiec w czwartek wyśmienicie radzili sobie w marokańskich zawodach.

W czwartek w meczach drugiej rundy turnieju rangi ATP 250 w Marrakeszu wystąpiło trzech reprezentantów Niemiec. Zawodnicy z tego kraju zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i dwóch z nich pozostało w grze o końcowy triumf.

Świetny start swojego meczu 1/8 finału zanotował Philipp Kohlschreiber – doświadczony Niemiec premierową odsłonę starcia z Jeremym Chardym wygrał bez straty gema. Tenisista, który w Marrakeszu jest rozstawiony z numerem trzy, jednak nie poszedł za ciosem i drugi set padł łupem Francuza. To podziałało na Kohlschreibera jak zimny prysznic i reprezentant Niemiec w trzeciej, decydującej odsłonie, wrócił do dobrej gry. To pozwoliło mu osiągnąć wygraną 6:0, 2:6, 6:3.

Kohlschreiber w ćwierćfinale zmierzy się ze swoim rodakiem Janem-Lennardem Struffem. Młodszy z reprezentantów Niemiec w czwartek zmierzył się z nadzieją marokańskiego tenisa – Amine Ahoudą. Marokańczyk, który zadziwił swoją grą w pierwszej rundzie, tym razem nie był w stanie zaprezentować tak dobrej dyspozycji i przegrał z faworyzowanym Struffem 6:3, 6:4.

Do grona swoich rodaków, którzy awansowali do ćwierćfinału marokańskich zawodów, nie dołączył rozstawiony z numerem cztery Mischa Zverev. Obecnie 33. tenisista świata w meczu drugiej rundy musiał uznać wyższość Jiriego Vesely’ego, który w dwóch setach poradził sobie z nim 6:4, 6:4.

W coraz lepszej dyspozycji znajduje się Benoit Paire. Zawodnik pochodzący z miejscowości Avinion tegorocznych rozgrywek nie rozpoczął zbyt dobrze. Z tygodnia na tydzień radzi sobie jednak coraz lepiej – w ubiegłotygodniowym Challengerze rozgrywanym na obiekcie Akademii Patricka Mouratoglou doszedł do finału, a w Marrakeszu jest już w ćwierćfinale. Reprezentant Francji dokonał tego za sprawą wygranej nad Mołdawianinem – Radu Albotem. Paire bardzo dobrze zaprezentował się w tym spotkaniu i po zaledwie jednej godzinie oraz 11 minutach gry odniósł wygraną 6:2, 6:2.

Aktualnie 39, zawodnik rankingu ATP w ćwierćfinale stanie przed trudnym zadaniem, bowiem jego rywalem będzie pogromca Grigora Dimitrova, doświadczony Tommy Robredo.

W wewnątrz włoskim starciu górą był Paolo Lorenzi – bardziej doświadczony z reprezentantów Włoch w drugiej rundzie mierzył się z Gianluigim Quinzim, który w Marrakeszu wygrał swój pierwszy w karierze mecz w głównym cyklu. Juniorski triumfator wielkoszlemowego Roland Garros także i tym razem pokazał się z bardzo dobrej strony, ale po wyrównanym meczu przegrał 6:7(5), 6:2, 4:6.