Biel: Półfinałowe rozstrzygnięcia.

18-latka pokonuje turniejową jedynkę!

Poznaliśmy półfinalistki turnieju  Ladies Open Biel Benne pulą nagród 250’000 $ w szwajcarskim Biel. Nie obyło się bez niespodzianki w starciu Markety Vondrousovej z Barborą Strycovą oraz zgodnie z przewidywaniami byliśmy świadkami wyrównanego pojedynku między Anett Kontavej a Aleksandrą Sasnovich.

W meczu tych drugich nie zabrakło wielu emocji od początku spotkania. Kontaveit źle weszła w ten mecz, miała problemy na serwisie, natomiast Białorusinka serwowała bardzo dobrze, mimo to Estonka rozkręcała się z gema na gem. Mecz stał się bardzo wyrównany, aż w końcu doczekaliśmy przełamania na korzyść wyżej rozstawionej tenisistki, która wykorzystała dopiero 4 piłkę setową. Drugi set zaczął się podobnie jak ten pierwszy z tym, że z innym skutkiem. Sasnovich szybko wykorzystała słabszą dyspozycję serwisową swojej rywalki i osiągnęła przewagę aż 5:1, a ostatecznie wygrała tą partię 6:3. W trzeciej odsłonie tego meczu miało miejsce dużo zwrotów akcji, Aleksandra dwukrotnie prowadziła z przewagą przełamania, nie potrafiła tego wykorzystać, a sama „przypomniała” sobie o pierwszym secie i również w kluczowym momencie straciła swoje podanie. 6:4, 3:6, 7:5.

Ciekawiej jednak zapowiadało się spotkanie między dwoma Czeszkami, które dzieli różnica 13 lat. Od początku poziom tego spotkania był wysoki, świetne wymiany, obie zawodniczki nie oszczędzały siły i można było rozkoszować się świetną grą z obu stron. Bardziej doświadczona Czeszka uzyskała już przewagę 5:2 i wydawać się mogło, że zakończenie tego seta jest tylko formalnością, natomiast od tego momentu zaczęła się nieco frustrować, co bez skrupułów wykorzystała Vondrousova wyrównując stan rywalizacji, a następnie doprowadzając do tie-breaka. W „dogrywce” Barbora była tylko tłem dla młodszej koleżanki i przegrała do trzech. Druga odsłona już bez większej historii, frustracja Strycovej rosła z minuty na minutę, na czym ponownie skorzystała Marketa, tym razem od stanu 2:2 wygrałą 4 gemy z rzędu, a całe spotkanie 7:6, 6:2.

Finał zapowiada się niezwykle interesująco, Vondrousova ma naprawdę realne szanse na tytuł w Biel, a pamiętajmy przecież, że dostała się do turnieju głównego przez kwalifikacje. Samo dojście do finału jest już dla niej dużym sukcesem, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, co również może powiedzieć 3 lata starsza Estonka, która ma okazje na pierwszy swój tytuł w karierze. Będzie ciekawie!