Bogota: Schiavone awansowała do finału

Była czwarta tenisistka świata przypomniała o sobie na światowych kortach.

Francesca Schiavone bez wątpienia swoje najlepsze lata swojej kariery ma już za sobą, ale, co potwierdza w turnieju WTA w Bogocie, nadal potrafi zaskoczyć swoją grą pozytywnie. Reprezentantka Włoch jeszcze przed startem turnieju w Kolumbii w tegorocznych rozgrywkach nie wygrała ani jednego meczu w głównej drabince.

Zmieniło się to właśnie w Bogocie, gdzie obecnie 168. zawodniczka świata nie tylko przerwała serię, ale rozpoczęła nową passę, czterech zwycięstw z rzędu. Schiavone w piątkowym półfinale wygrała z Johanną Larsson 7:5, 6:4 i awansowała do finału. Warto odnotować, że reprezentantka Włoszech w tym tygodniu nie przegrała jeszcze ani jednego seta.

36-latka po raz ostatni w finale turnieju rangi WTA zagrała w lutym ubiegłego roku, kiedy to triumfowała w zawodach WTA w Rio de Janeiro. Tym razem na jej drodze stanie Hiszpanka Larra Arruabarrena. Aktualnie 65. zawodniczka świata w piątkowym meczu 1/2 finału wygrała ze swoją rodaczką Sarą Sorribes-Tormo 6:2, 4:6, 6:4.