Madryt: Linette poza eliminacjami

Poznanianka zadebiutowała w turnieju WTA w Madrycie.

Magda Linette po raz pierwszy w karierze miała okazję stanąć na starcie turnieju rangi WTA w Madrycie. Reprezentantka Polski nie będzie posiadała jednak dobrych wspomnień z debiutu, bowiem tegoroczne zmagania w stolicy Hiszpanii zakończyła już na pierwszej rundzie eliminacji.

Tenisistka pochodząca z Poznania była faworytką piątkowego spotkania przeciwko Silvie Soler-Espinosie. Reprezentantka Hiszpanii, która w tym sezonie nie znajduje się w dobrej formie, niesiona dopingiem swoich rodaków, zaprezentowała się jednak z bardzo solidnej strony. Premierowa odsłona padła jej łupem, co oznaczało pierwszy krok w stronę nieoczekiwanego rezultatu.

W drugim secie wszystko zaczęło wracać do normy – przewagę bardzo szybko osiągnęła Linette. Reprezentantka Polski zdołała ją utrzymać do samego końca, dzięki czemu doprowadziła do wyrównania w setach.

Obecnie 80. tenisistka świata jednak nie poszła za ciosem w decydującej partii. Ponownie inicjatywę przejęła Soler-Espinosa, a Linette było stać wyłącznie na wygranie jednego gema.

Reprezentantka Hiszpanii odniosła wygraną 6:4, 2:6, 6:1 – to oznacza, że w tegorocznej edycji turnieju singlowego w Madrycie nie wystąpi żadna reprezentantka Polski.