Janowicz poza Mutua Madrid Open

Pierre-Hugues Herbert był lepszy od notowanego na 166. miejscu Polaka.

W pierwszej rundzie eliminacji do Mutua Madrid Open (pula nagród €6,408,230) Jerzy Janowicz trafił na bardzo wymagającego rywala. Po drugiej stronie siatki stanął bowiem sklasyfikowany na 87. pozycji w rankingu ATP Pierre-Hugues Herbert.

Tenisiści zmierzyli się ze sobą po raz drugi i po raz drugi mocniejszy niestety okazał się 26-letni Francuz. Partia otwierająca ten pojedynek była bardzo wyrównana. Do jej rozstrzygnięcia tenisiści potrzebowali tie-breaka.

W nim Jerzy wypracował sobie piłkę setową, ale nie zdołał jej wykorzystać i to Pierre-Hugues po 44 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga odsłona potoczyła się już sprawniej. Francuz zdobył przewagę dwóch przełamań, dzięki którym po godzinie i 16 minutach wygrał tę konfrontację w 2 setach 7/6 (6), 6/2.

Najlepszym wynikiem naszego reprezentanta z tutejszych kortów jest druga runda z 2013 roku. Za ten występ Polak otrzyma €2,270. Natomiast następnym rywalem rozstawionego w tych kwalifikacjach z numerem 13 Herberta będzie albo Andreas Seppi albo Carlos Taberner.