Rabat: Pavlyuchenkova z tytułem!

Rosjanka zwycięża w drugim turnieju z rzędu!

Rozstawiona z numerem pierwszym Anastasia Pavluczenkova pokonała w wielkim finale Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem z pulą nagród 250’000 $ Francescę Schiavone 7:5, 7:5. Dla Rosjanki zwycięstwo w Rabacie oznacza drugi wygrany turniej w tym roku, a co lepsze drugi triumf z rzędu.

Spotkanie jednak do tych najprzyjemniejszych nie zależało i Włoszka postawiła naprawdę twarde warunki i tak w pierwszym secie to ona dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Jedynka tej imprezy w porę jednak potrafiła straty odrobić i kiedy przyszło do rozstrzygnięć w pierwszej partii przejęła inicjatywę i po drugiej piłce setowej wygrała gema przy serwisie rywalki.

W drugim secie Rosjanka już bardziej trzymała Włoszkę w ryzach i nie dała odskoczyć swojej rywalce. Obie tenisistki jak na finał przystało pilnowały swojego podania aż do pewnego momentu, w którym to Schiavone, podobnie jak w pierwszym secie, straciła własne podanie i tym razem skutki przegranego gema były znacznie gorsze, gdyż oznaczały przegraną w całym spotkaniu.

Zdecydowanie Anastasia Pavlyuchenkova zasłużyła na 10. tytuł w karierze, ale nie można zapominać o świetnej postawie Schiavone, gdyż niejedna zawodniczka w wieku 37 lat chciała osiągać takie rezultaty. Co lepsze Włoszka dalej ma w planach grę w Madrycie, podobnie jak Rosjanka.